Издавачка делатност Установе започела је 1965. објављивањем књиге Црно на бело. Од тада до данас Архив је објавио 125 наслова. Током претходне 2013. из штампе су изашле две књиге у едицији Памћеници: “Писма пријатеља Стевану Крену с крај 19 и почетком 20 века” Марије Бокарев, “Велики председник мале вароши – повест о Веселину Миликићу” Радована М. Маринковића и Младомира Тодоровића и “Водич Архива – џепно издање” на 88 страна (пописи преузетих фондова и свих измена које су се десиле од 2003. када је објављена монографија Архива, до данас). Као један од издавача, заједно са Филозофским факултетима у Београду, Бања Луци и Источном Сарајеву, штампан је дванаести број „Старог српског архива“ у склопу пројекта Српска држава и друштво у изворима средњег века, одговорни уредници професори Андрија Веселиновић и Раде Михаљчић.
Први број часописа „Изворник“, који објављује изворну архивску грађу, публикован је 1984.Чланови прве редакције: др Јарослав Дашић (председник), Радојко Николић, Милутин Јаковљевић, Радош Маџаревић и Витомир Василић, који је и данас члан редакције. Данас, после 28 објављених свески „Изворника“, 61 сарадник је приређивао архивску грађу не само из чачанског, већ и других архива (приватних збирки и фондова). Укупно је објављено 324 рада, који се односе на догађаје и личности чачанског, милановачког и драгачевског краја.
У приказивању 28. броја часописа Изворник помогли су гости који у својим истраживањима свакодневно користе архивску грађу, др Милан Кољанин, научни сарадник Института са савремену историју у Београду и др Љубодраг П. Ристић, научни сарадник Балканолошког института САНУ.
У 28. броју годишњака Изворник публиковано је 13 радова:
- Пореске главе у Горачићима и Губеревцима 1839, приредио Радован М. Маринковић;
- Извештај о прегледу школа у Срезу љубићком на крају школске 1905/1906, приредио Радош Ж. Маџаревић;
- Од првог приказивања филма у Чачку до оснивања “Чачак-филма”, приредила Лела Павловић;
- Спискови последње одбране младића Општине каонске 1912, 1913 и 1914, приредио Зоран Маринковић;
- Белешке и писма Радомира К. Цвијовића из Драча 1912. и 1913, приредила Миломирка Аџић;
- Опис ратних операција у Овчарско-кабларској клисури 1914, приредила Милица Баковић;
- Изабрана преписка Војка Чвркића 1935 – 1939, приредио Никола Баковић;
- Записници школског одбора Основне школе у Зеокама, приредила Ковиљка Летић;
- 1941 – Први топови и први артиљерци, приредила Зорица Матијевић;
- Месечни извештаји органа унутрашњих послова о стању у Чачанском округу, јун – октобар 1945, приредио Горан Давидовић;
- Споменар команданта Чачанске бригаде „Ратко Митровић“ Миодрага Обреновића са омладинске пруге „Брчко – Бановићи“, приредила Марија Крњајић;
- Извештај о извршеном прегледу у Среском народном одбору у Ивањици и партијској организацији Среза драгачевског јуна 1948, приредио Александар Савић;
- Још неколико докумената о Државној школи за дечје неговатељице у Чачку 1948 – 1951, приредио Мирослав Пурић
- Незаборавник – IN MEMORIAM Радошу Ж. Маџаревићу (11.5.1947-5.11.2013), архивском саветнику, дугогодишњем члану колектива Архива у Чачку.
У припреми је 29. број часописа Изворник, а до краја године ће бити објављен и јубиларни 30. број који ће бити посвећен Великом рату – чиме започињемо реализацију нашег пројекта Век страдања и пописивање свих настрадалих у ратовима од 1912 до 1999. на територији коју покрива Архив у Чачку.